Antoine Chevalier

Пляшка шампанського Antoine Chevalier

Історія будинку
Antoine Chevalier

Перш ніж знайомити з Ентуаном, розповімо про
місцевість, де він базується.

Vitriyat – субрегіон в 50 км на схід від Vertus, Côte des Blancs. Усього 459 га (проти 3000 га в 18 столітті), виноградники були закинуті після Світових Війн і економічної кризи початку століття, інтерес до них з’явився в 1970-х, коли кілька виробників із Côte des Blancs почали розширюватися, але залишатися в контексті крейдяного терруару та шардоне як головного сорту.

Домейн Chevalier засновано в 1925. Антуан Шевал’є почав працювати під своїм ім’ям у 2016 році після навчання в Lycée Viticole в Avize, цього ж року він зробив своє перше вино.

Ключовий терруар – туронська крейда. Одна з найстаріших відкладень крейди в Côte des Blancs і Coteaux Sézannais. В них навіть є ділянки з туфом як у Луарі, наприклад, у Сомюрі та Сансері. Гордість Ентуана – історичні сімейні парцелі – Le jardin de meuniers з лозами 1973 року посадки та Le Clos du Mont Fourche.

При міжнародному успіху, він займається виноградниками загальною площею до 4 га.

Ще до роботи під власним іменем, Ентуан відмовився від використання гербіцидів (у 2014), у 2016 вже отримав сертифікат HVE (Haute Valeur Environnementale).

Органічний сертифікат AB отримано у 2020, біодинамічний Demeter – у 2021.

Не дивно, що його так люблять критики, адже його Шампань – це перш за все потужні вина, та всі вина які робить Ентуан – це монопарцелярні кюве.

Те як він вініфікує свої вина можна порівняти хіба з шліфуванням діамантів. Вініфікація відбувається у великих бочках 500 л та керамічних сферах Clayver, за час ферментаціі відбуваються легкий батонаж, без блокування малолактики, ніякої фільтрації та оклеювання. З 2021 року лише спонтанна ферментація, без додавання сірки.

У 2022 році він пішов ще далі в своїх дослідженнях біодинаміки та зробив першу партію бочок з дубу, що ростуть у комуні Vitry-En-Perthois, на землі, що належить його батькам. Це свого роду експеримент щодо посилення ролі терруару при виробництві вина.

Прогнозуємо, що ця молода зірка, якій ще немає 35, вже за кілька років буде недосяжна, тож давайте насолоджуватись його винами прямо зараз!

  • Регiон Шампані

    Grand Est, Hauts-de-France, lle-de-France

  • Культивовані сорти винограду

    Шардоне

  • Виноградарство

    Сертифікований домен HVE и VDC з 2016 року та AB з 2020 року

"Кожен рік я знову інтерпретую результат свого винограднику. Вибираю самі перспективні ділянки. Ті, котрі терпляче доставлять протягом кількох років справжнє вино, сповнене свіжості. Сезон за сезоном моє бажання завжди те саме."

Зображення Антуан Шивал'е
Антуан Шивал'е
Винороб

Наш веб-сайт використовує файли cookie для покращення взаємодії з користувачем. Натискаючи «Прийняти», ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності